Okna i szklane ściany we wnętrzach.

Kto powiedział, że okna powinny znajdować się tylko na ścianach zewnętrznych? Oto przykłady, które pokazują, że okna doskonale sprawdzają się również w pomieszczeniach. Okna są oczywiście niezbędne w każdym domu, aby światło wpadało do środka i umożliwiało kontakt ze światem zewnętrznym. Ale to nie znaczy, że okna pasują tylko do ścian zewnętrznych – mogą zdziałać cuda we wnętrzu, niezależnie od tego, czy wybierzesz ściany z litego szkła, czy po prostu wstawisz mały wizjer.

Dzielenie szkłem

Szklane ściany pozwalają na przepływ światła przez cały dom i mogą rozświetlić nawet najciemniejsze zakamarki. Możesz zamiast ściany zainstalować szklane panele, co sprawi, że wybrane pomieszczenie, na przykład biuro domowe, będzie odseparowane, ale nadal pozostanie wystarczająco oświetlone i połączone z resztą domu.

Stwórz głębię

Jeśli zamienisz róg sypialni w garderobę, ryzykujesz, że reszta pokoju będzie trochę zatłoczona. Ale stosując okna w drzwiach szafy, unikniesz tego problemu – szkło pozwoli zajrzeć do szafy i stworzy wrażenie głębi, która sprawi, że pomieszczenie wyda się bardziej przestronne.

Zastąp ścianę

Prosty trik dający bardzo elegancki efekt – zamień zwykłą ścianę na ścianę ze stali i szkła. Otrzymasz większą przestronność, jaśniejszy pokój i dwie oddzielne przestrzenie.

Pomyśl o wysokości

W starych budynkach wysokość sufitu w niektórych miejscach sięga nawet pięciu metrów. To sprawia, że przestrzeń jest idealna na dodatkowe piętro, z oknami wychodzącymi na salon i dającymi więcej światła do małego pokoju gościnnego na piętrze.

Zainwestuj w szklane drzwi

Drzwi z przeszkloną szybą to może nie to samo co ściana okienna, ale częściowo spełniają tę samą funkcję, a także łączą dwa pomieszczenia. Dzięki takiemu zabiegowi, pomieszczenie będzie korzystało z dodatkowego światła wpadającego przez okna w drzwiach, ale jednocześnie zapewniona zostanie lepsza izolacja akustyczna i cieplną niż gdyby cała ściana była ze szkła.

Udekoruj

Dzięki ozdobnej ramie okna wewnętrzne zamienisz w prawdziwe dzieła sztuki! Zamiast tradycyjnych szklanych ścian, możesz włączyć elementy drewna i faliste wzory, co sprawi, że w pomieszczeniu będzie więcej ciepła.

Opraw piwnicę z winami…

lub spiżarnię, hol lub jakikolwiek inny mały pokój, który powinien być odosobniony, ale nadal należy do niego zajrzeć! W pomieszczeniu szklane drzwi utrzymują butelki wina w odpowiedniej temperaturze – ale nadal są kusząco widoczne.

Poznaj możliwości szkła

Kiedy już przyzwyczaisz się do idei posiadania okien w pomieszczeniach, dlaczego nie poeksperymentować z możliwościami różnych rodzajów szkła? Może zdecyduj się na ładną ściankę działową między holem a salonem, która zostanie wykonana ze szkła pochodzącego z recyklingu i szkła lustrzanego?.

Proste, ale ładne

Okna wewnętrzne nie muszą być bardzo efektowne – kilka dużych paneli szklanych może wystarczyć, aby doświetlić dom.

Stwórz bardziej przytulny nastrój

Pokoje, do których wejdziesz prosto od frontowych drzwi, mogą czasami sprawiać wrażenie zbyt odsłoniętych, nie oddzielonych od przedpokoju. Wtedy naprawdę może pomóc zainstalowanie szklanych ścian, które stworzą fizyczną przegrodę i zamieniają obszar najbliżej drzwi w mini przedpokój. Dzięki temu reszta pomieszczenia jest przytulniejsza i bardziej intymna.

Otwórz mały pokój

W małych pomieszczeniach dobrze sprawdzają się szklane drzwi, które wpuszczają więcej światła i sprawiają, że dom nie musi być całkowicie otwarty, ale nadal jest przewiewny i przestronny.

Leave a Reply