
Pozytywne nastawienie to wyjątkowy sposób na pobudzenie biznesu. To sposób na życie, który zamienia zmartwienia, ograniczenia i niepowodzenia w wyzwania, a sukcesy czyni wartościowymi. Podnosi morale i dziesięciokrotnie zwiększa produktywność Twoją i Twoich zespołów.
Uwalnianie negatywnej energii i tworzenie pozytywnej energii.
Bycie właścicielem firmy lub menedżerem to z natury rzeczy stresująca przygoda. Jeśli chcemy się trzymać i nie odstraszyć bliskich, najlepiej znaleźć wyjścia, zawory, które otwieramy, aby ewakuować negatyw.
Aby to osiągnąć, nie wahaj się podejmować działań, które różnią się od codziennej rutyny menedżera: regularnie uprawiaj sport, poświęć czas na czytanie lub zaangażuj się jako wolontariusz w stowarzyszeniu. Wykonywanie tych czynności pozwoli Ci oczyścić głowę i odstresować się.
Te chwile relaksu nie są stratą czasu. Chodzi o to, żeby zgromadzić dodatkową energię, kiedy robisz coś innego. Zwiększasz swoją produktywność dziesięciokrotnie i unikasz stania się osobą, która podkopuje morale wszystkich po przybyciu do biura.
Spojrzenie na sprawy z perspektywy, zrobienie kroku wstecz.
Pamiętaj, że prosta zmiana sposobu myślenia może często przekształcić sytuację przegraną w wygraną. Niezależnie od tego, czy sytuacja jest trudna, czy nie, to sposób, w jaki sobie z nią radzisz, zadecyduje o tym, czy ma ona na Ciebie wpływ, czy nie. Porażka jest często tylko doświadczeniem edukacyjnym. Dlatego ważne jest, aby spojrzeć na sprawy z odpowiedniej perspektywy, cofnąć się i przeanalizować sytuację, aby spróbować ją właściwie zrozumieć, a nie roztrząsać.
Musisz poświęcić jak najwięcej czasu na dokładną analizę i interpretację, być empatycznym i wydobyć to, co pozytywne, zamiast skupiać się na tym, z czego nie byłeś zadowolony. Tam, gdzie kiedyś skupiałeś się na problemie, teraz patrzysz na niego tak, jak jest, z perspektywy czasu i decydujesz, jak działać lub reagować spokojnie. Możesz zdecydować się na przekształcenie problemu w grę, na przykład w rozwiązywanie.
Długoterminowa perspektywa.
Na porażkę można spojrzeć jak na czynnik blokujący sukces. Sukces można również postrzegać jako czynnik warunkujący powodzenie projektu. Ale w obu przypadkach zwykle się mylisz!
Porażka lub błąd rzadko stawiają pod znakiem zapytania cały projekt. Podobnie, pojedynczy sukces, duży czy mały, nie gwarantuje całkowitego sukcesu przedsięwzięcia. Są to elementy, które będą wyznaczać całe Twoje życie jako przedsiębiorcy, więc najlepiej jest je traktować z perspektywy. Należy zauważyć, że kiedy patrzymy wstecz, często zauważamy, że sukces składa się z szeregu błędów, porażek i sukcesów.
Dzięki długoterminowemu spojrzeniu na swoją firmę, możesz postrzegać błędy i porażki jako doświadczenia edukacyjne, więc przestań trzymać się tej negatywnej energii i ruszaj dalej. Wszystkie te nauki pozwalają Ci iść naprzód i rozwijać się. To jest najważniejsze!
Spraw, aby Twoje sukcesy były zachęcające, tak samo jak Twoje próby. Ta długoterminowa wizja jest bardzo pomocna w unikaniu niepotrzebnej depresji, jak również w utrzymaniu się na ziemi, kiedy przychodzą dobre wiadomości (nawet jeśli małe zwycięstwo to zawsze przyjemne).