Wieś pełna atrakcji, czyli super miejsce do spędzenia czasu z dziećmi.

Obecnie w Polsce jest 43 122 wsi, które tylko czekają na to, aby móc podzielić się z dziećmi atrakcjami. Rozsiane po wszystkich województwach pozwalają każdemu dotrzeć na wiejską ziemię.

Jedną z piękniejszych wsi jest Zalipie, położona w Małopolsce na terenie Powiśla Dąbrowskiego. Ta wieś zyskała miano najpiękniejszej wsi nie bez powodu. Zdobienia domów znajdujących się w Zalipie znana jest od ponad stu lat. Wieś zyskała rozgłos na cały świat dzięki malowidłom przedstawiającym kolorowe kwiaty.

Spędzenie wolnych dni z dala od miasta to sposób na zbliżenie się do natury oraz do prac, którymi zajmują się mieszkańcy wsi. Codzienne czynności, które nie są niczym zaskakującym dla ludzi zamieszkujących wsie, stają się czym atrakcyjnym dla mieszkańców miast. Rodzice wraz z dziećmi chętnie wybierają okres wakacyjny oraz jesienny do tego, aby poznać wiejskie zwyczaje.

Kurcze pieczone, ale to super zadanie !

Kury, to jedne z najczęściej hodowanych zwierząt w gospodarstwach wiejskich. Wbrew pozorom te małe ptaki są uwielbiane wśród dzieci. Nie każdy mały człowiek miał kiedykolwiek z nimi do czynienia oraz nie miał możliwości zbierać jajek prosto z kurnika. Spędzenie czasu z dala od miasta zbierając jajka od kur to jedna z atrakcji, które warto pokazać dzieciom.

Mleko nie tylko z kartonu !

Bez wątpienia osobom dorosłym może wydawać się śmieszne, iż nie wszystkie dzieci wiedzą o tym, że mleko, które spożywają na co dzień, bierze się nie z kartonu, ale od krowy. Kolejna rozrywka, która zapewni uśmiech nie tylko rodzicom, ale również dzieciom jest spędzenie czasu wśród krów. Te duże oraz przemiłe zwierzęta na pewno zaskoczą każdego. Mimo iż są coraz rzadziej hodowane na wsiach, to nadal są miejsca, gdzie możemy zaprzyjaźnić się z tymi zwierzętami.

Gęsie porachunki, czyli bierz nogi za pas !

Wbrew pozorom gęsie to bardzo mądre i towarzyskie zwierzęta. Hodowane od małego z miłością potrafią w dorosłości odwdzięczyć się możliwością ich pogłaskania, a nawet przytulenia. Bawienie się z gęśmi może być nie lada wyzwaniem dla dziecka. Każdy dorosły, który miał możliwość za dziecka spędzenia czasu na wsi, gdzie hodowane były gęsi, dobrze wie, co oznacza zabawa z tymi zwierzętami. Syczenie gęsi to sygnał, że czas zabawy się zaczął, kolejnym etapem jest branie nóg za pas i uciekanie !

Przejażdżka ferrari po polach !

Rzucenie hasła-przejedziemy się ferrari może wywołać atak radości wśród dzieci. Warto przed wycieczką, która pozwoli poznać sprzęty, na których pracuje typowy rolnik wyjaśnić dzieciom, że w dzisiejszych czasach ferrari nie jeździ już tylko po torach wyścigowych. Ferrari spotkać można również na polach oraz w ogrodach, bo jest ciągnikiem, traktorem czy też kosiarką.

Podczas planowania wycieczki na wieś warto zasięgnąć porady z internetu, gdzie warto wyruszyć. Wieś a wieś to różnica, jeśli zależy nam na tym, aby dziecko po prostu wiedziało, skąd bierze się mleko, jajka i jak wygląda karmienie zwierząt to nic trudnego. Natomiast jeśli mamy w planach pokazać podopiecznym nie tylko codzienną pracę ludzi ze wsi to warto poszukać miejsc, które umożliwią dzieciom np. wypiekanie chleba, zbieranie warzyw z pola czy też naukę malowania kwiatów.

Leave a Reply